RSS
poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Natłok obowiązków a zarządzanie czasem

 

W codziennym zabieganiu, gdy masz dużo rzeczy na głowie, można niekiedy naprawdę nie wiedzieć, w co ręce włożyć. Nieodzowne jest wtedy zarządzanie czasem, które pomoże Ci przeorganizować swoje sprawy tak, że nie będziesz mieć żadnych zaległych zadań, żadnych goniących terminów, którym nie jesteś w stanie sprostać. Bo zarządanie czasem to potęga i wspomoże Cię nawet wtedy, gdy od natłoku obowiązków czujesz się tak, jakbyś otrzymał cios obuchem w głowę.   

piątek, 08 kwietnia 2011
Nie zgrywaj zarządzania czasem

 

Jest czymś oczywistym, że zarządzanie czasem to nie przelewki. Trzeba się przyłożyć. Skoordynować działania w kilku sferach, takich jak planowanie, motywacja, organizacja, wytrwałość. z drugiej zaś strony nie można przesadzać z poważny podejściem do tego tematu, bo wyjdzie z tego parodia, a nie przynoszące odpowiednie efekty zarządzanie czasem.  Zadbaj o wypoczynek po efektywnej pracy. Odpocznij tak lubisz, również efektywnie - tak, żeby doładować baterie. Tak więc nie zgrywaj się na dobrego organizatora czasu - bądź nim !

 

 

 

poniedziałek, 04 kwietnia 2011
Zarządzanie czasem jak wojenka

 

Do tematu zarządzanie czasem można podejść w różny sposób. Można traktować to jako pójście na wojnę. W pierwszej kolejności - z własnymi słabościami. Każdy z nas je ma, nie każdy potrafi stawić im czoła. Trzeba hartu ducha, odwagi, jaj... Dlatego zarządzanie czasem to nie przelewki. Tu leje się krew, pot i łzy. Ale wysiłek się opłaca. Bo szkoda czasu na mało produktywne działania !

 

 

 

Przeszkadzajki jako wyzwanie w zarządzaniu czasem

 

Żeby stosować na co dzień odpowiednie zarządzanie czasem, trzeba sobie zdawać sprawa z tego, co tak naprawdę odciąga Cię od dobrej organizacji czasu pracy. Poznaj więc "wroga".  Przeanalizuj co dokładnie zajmuje Ci czas, a nie przynosi żadnych efektów. Co mógłbyś zmienić w swoim grafiku i będzie to z pożytkiem dla Twojej pracy. Zrób to od razu, a zobaczysz, że łatwiej będzie Ci zarządzanie czasem wdrożyć tak, byś mógł cieszyć się owocami Twoje pracy w pełni.

 

Nuda i zarządzanie czasem

 

Nuda to stan najgorszy jeśli chodzi o zarządzanie czasem. Nie tylko, że nie wykonujesz efektywnej pracy.  Nie robisz nic i przez to nieróbstwo sprawia, że Ci lekko odbija. Marnujesz czas i energię na totalne głupoty. Ludzki umysł nie znosi nicnierobienia na dłuższą metę, dlatego nuda ma tak specyficzne konsekwencje w postaci określonego zachowania. Pamiętaj, że w aspekcie zarządzanie czasem też istnieje pewna gradacja Twoich działań. Najniżej stoi nuda. Może one sprawić np. że zwierzęta zaczynają gadać.

 

 

 

 

niedziela, 03 kwietnia 2011
Pierdółki i pieprzoty

To zawsze wygląda niewinnie. Zajrzeć na stronę poleconą przez znajomego, zobaczyć śmieszną fotkę.  Ulegając tym pokusom zawsze będziesz mieć problem w temacie zarządzanie czasem.  To skutkuje słabszą efektywnością, gorszymi wynikami w pracy. Twoja energia do działania jest rozmieniana na drobne.  Ciągłe sprawszanie poczty elektronicznej czy inne tego typu "pierdółki" i "pieprzoty" (stwierdzenie promujące w osobliwy sposób pewien bank) mogą stać się nawykiem i mocno obniżać Twoje wyniki w obszarze zarządzanie czasem. Znaj więc swój cel i  trzymaj się go.

środa, 30 marca 2011
Pokusy w pracy

 

Łatwo jest w pracy zajmować się tym, co nieistotne. Łatwo skusić się na rzeczy, które zabierają czas. I tu wkracza zarządzanie czasem - wróg wszelich pożeraczy czasu. Wszędzie tam, gdzie jest jakiś cel wymagający wysiłku, jest również pokusa zajęcia się czymś łatwiejszym, odpuszczenia itd. Dlatego stosuj zarządzanie czasem, bo ono pomaga w przezwyciężeniu tych przeszkód.

 

 

Zarządzanie czasem pod napięciem

 

Kiedy mowa o produktywności, nie wolno zapomnieć o kwestii działania pod wpływem emocji, np. stresu.  Jest to istotny apsekt w obszarze zarządzanie czasem. Jak najszybciej trzymać się wyznaczonego celu w takich utrudnionych okolicznościach ? Przede wszystkim podziel zadanie, które masz wykonać na mniejsze cześci. Skup się na każdej z nich po kolei. Przechodząc od punktu "a" do  punktu "b" a potem "c" ułatwiasz sobie działanie, bo zmniejszasz stres koncentrując się na konkretnym wycinku pracy. Takie zarządzanie czasem daje świetne efekty.

 

 

 

 

poniedziałek, 28 marca 2011
Zarządzanie czasem a multitasking

 

Jeśli ktoś mówi Ci, że jest w stanie robić kilka rzeczy na raz,  że multitasking świetnie się w jego przyadku sprawdza, oznacza to, że nie ten ktoś nie wie czym jest multitasking. A jest o prostu ściemą. Tak naprawdę zarządzanie czasem niewiele ma wspólnego z tego typu podejściem.  Nie jesteśmy w stanie wykonywać dwóch czynności umysłowych jednocześnie. Co innego czynność fizyczna (np. chodzenie) i umysłowa (rozmawianie, czytanie itd).  Jednak zarządzanie czasem ma na celu właśnie skupienie się na mniejszej ilości zadań, ale tych ważnych. Dzięki temu osiągasz lepsze rezultaty mniejszym nakładem czasu, podnosisz swoją produktywność. Organizuj swój czas we właściwy sposób, a znajdziesz chwilę na ćwiczenia fizyczne z prawdziwego zdarzenia po efektywnej pracy.

 

 

 

 

Wisienka w zarządzaniu czasem

 

Żeby zarządzanie czasem nie stało sie prawdziwą zmorą, powinieneś pomyśleć o dobrej motywacji do Twoich produktwnych działań. Może to być ulubiony deser, który czeka Cię po wykonaniu ważnego zadania albo drzemka na hamaku. Taka wisienka na torcie pomoże Ci się odpowiednio zmotywować. Pamiętaj, zarządzanie czasem nie powinno być drogą przez mękę. 

 

 

 

 
1 , 2 , 3